Terk edilen kadın ne yapmalı

Terk edilmek, bir kadının özgüvenini yitirmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesidir. Bu anlarda yanlış kararlar vermek en sık rastlanan davranışlardandır.


Kadınlar bu anlarda çok dikkatli olmalı ve kendilerini doğru düşünmeye zorlamalıdır.

Erkekler terk edildiklerinde bunun üzerine fazla düşünmezken, kadınlar bu durumu hep bir mantığa dayandırmaya çalışırlar. Bunu başaramadıklarında ise kendini suçlama süreci başlar. Terk edilmenin sebebi olarak kendi fiziksel ve kişilik özelliklerini görmeye başlayan kadınlar, bu suçlama hali devam ettikçe daha da depresifleşirler. Öncelikle bu durumdan kurtulmak ve kendini suçlamaktan vazgeçmek gerekir.

Terkedilen kadın, bunun hayatı boyunca başına gelmiş ve gelebilecek en kötü olay olduğunu düşünür. Ayrıca bu kötü olayın sadece kendi başına geldiğini düşünenlere dahi bulunmaktadır. İlk yapılması gereken bütün hayatı gözden geçirmek ve yaşanılan en kötü olayın bu olamayacağını kabul etmektir. Ayrıca her gün onlarca kadının terkedildiği düşünüldüğünde, bunun sadece bir kişinin başına geldiğini düşünmek doğru değildir.

Terk edilmek tabi ki büyük bir mutsuzluğu da beraberinde getirecektir. Ancak bunun hayatınızda büyük bir kayba yol açtığını düşünmek, gelen mutsuzluğun dozunu arttıracaktır. Unutmayın ki hayatınızın temel taşı sizsiniz; sevgili, eş ve arkadaşlar ise sizi mutlu etmek için hayatınızdalar. Bu yüzden hayatınızdan çıkan kim olursa olsun, özellikle terk edilme durumunda sizin için büyük bir kayıp değildir. Bunun dünyanın sonu olduğunu düşünmemeli, çevrenizde sahip olduğunuz birçok iyi insanı göz önünde bulundurarak terkedilmenin de yaşamın bir parçası olabileceğini kabullenmelisiniz.

Bu içeriğe tepkin nedir?

Gayet eğlenceli Gayet eğlenceli
0
Gayet eğlenceli
Biraz eğlenceli Biraz eğlenceli
0
Biraz eğlenceli
Azıcık eğlenceli Azıcık eğlenceli
0
Azıcık eğlenceli
Aşırı eğlenceli Aşırı eğlenceli
0
Aşırı eğlenceli
Çok eğlenceli Çok eğlenceli
0
Çok eğlenceli
Eğlenceli değil Eğlenceli değil
0
Eğlenceli değil

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇERİK TÜRÜNÜ SEÇ BAKALIM!
Test
Kişilik testi oluştur!
A/B Testi
Soru/Cevap testi oluştur!
Anket
Soru sor, değerlendir!
Entry
Yazı/Makale/Haber ekle!
Liste
Kendi listeni oluştur!
Açık Liste
Eklemeli liste oluştur!
Caps
Resimlere yazı ekle!
Video
Eğlenceli videolar ekle!
Ses - Müzik
Müzik veya Ses ekle!
Resim
Resim veya Gif ekle!

Arkadaşınla Paylaş!