Selülitlerden kurtulmanın yolu

Selülit birçok bayanın korkulu rüyasıdır. İster zayıf olalım ister kilolu olalım selülitler kapımızı çalar. Peki bu selülitlerden kurtulmanın yolu nedir?


Selülit oluşumunun birçok nedeni vardır ama en büyük nedeni oradaki hareketin az olması ve yağ tabakasının kalınlaşmasıdır.

Selülitte beslenme şeklinin büyük önemi vardır. Selüliti yok etmek için bazı adımlar atmalıyız. Bu adımlardan ilki spor yapmaktır. Özellikle masa başı iş yapan insanlar gün boyu hareket edemezler. Bu da selülitlerin oluşmasına neden olur. Spor yapmak yada bazı egzersizler yapmak selülitlerin yok edilmesinde savaşçı gibidir. Oradaki kan dolaşımını hızlandırmak gerekir. Evde yapacağımız bazı egzersizlerden bahsedelim. Ayakta dik durun ve bacaklarını biraz açın. Daha sonra dizlerinizi kırın ve oturur gibi yapın tekrar kalkın. Kalçanızın ve iç bacak kaslarınızın sıkıştığını göreceksiniz. Bir duvara ellerinizin dayayın. Dik durun ve sağ ayağınızı hiç kırmadan kalçanıza doğru kaldırın ve ve indirin. Kalçanızın sıkılaştığını hissedin. Bu hareketi 15 kere ve iki set halinde yapın. Aynı hareketi diğer ayakla da tekrarlayın. Yere yüz üstü uzanın. Ayaklarınızı ve kollarınızı uzatın. Daha sonra ayaklarınızı ve ellerinizi yukarı kaldırmaya çalışın. Kalçanızın sıklaştığını hissedin. Bu hareketi 15 kere yapın ve derin nefes alın verin.

Selülitleri beslenme şeklimizi değiştirerek de düzeltebiliriz. Bazı besinleri tüketmeli bazı besinleri tüketmemeliyiz. Asitli içeceklerden uzak durmalıyız. Kafein içeren çay ve kahveyi çok fazla tüketmemeniz gerekir. Lif içeriği olan meyveler tüketilmelidir. Brokoli c vitamini açısından çok zengindir. Brokoliyi haşlayın ve püresini yapıp tüketin. Aynı zamanda ıspanağı da aynı şekilde tüketebilirsiniz. Kırmızıbiber, lahana, pazı gibi besinlerin püresini de yapabilirsiniz.

Bu içeriğe tepkin nedir?

Gayet eğlenceli Gayet eğlenceli
0
Gayet eğlenceli
Biraz eğlenceli Biraz eğlenceli
0
Biraz eğlenceli
Azıcık eğlenceli Azıcık eğlenceli
0
Azıcık eğlenceli
Aşırı eğlenceli Aşırı eğlenceli
0
Aşırı eğlenceli
Çok eğlenceli Çok eğlenceli
0
Çok eğlenceli
Eğlenceli değil Eğlenceli değil
0
Eğlenceli değil

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇERİK TÜRÜNÜ SEÇ BAKALIM!
Test
Kişilik testi oluştur!
A/B Testi
Soru/Cevap testi oluştur!
Anket
Soru sor, değerlendir!
Entry
Yazı/Makale/Haber ekle!
Liste
Kendi listeni oluştur!
Açık Liste
Eklemeli liste oluştur!
Caps
Resimlere yazı ekle!
Video
Eğlenceli videolar ekle!
Ses - Müzik
Müzik veya Ses ekle!
Resim
Resim veya Gif ekle!

Arkadaşınla Paylaş!