Muz diyeti nasıl yapılır?

Muz diyetinde ana temel taşı, muz gibi zengin bir besin kaynağının kullanılmasıdır. Muz ilk olarak Japonya da 2008 yılında ortaya çıkmış.


Ayrıca da Muz diyeti Hitoshi Watanabe tarafından meydana getirilmiştir.Muz diyeti çıktığı andan itibaren bayanlar arasında oldukça popüler olamaya başladı ve hala varlığını sürdürmektedir.

Muz bildiğiniz gibi sindirim sistemimizi hızlandırarak metabolizmanızın çalıştırmasıyla birlikte kolayca fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlamaktadır. Muz aynı zamanda da nişasta gibi önemli bir özelliğe sahip olduğundan dolayı sizlere gün boyunca tokluk hissi vererek gün içerisinde karbonhidrat ihtiyacınızın tüketilmesinin önüne geçmektedir. Muz diyetinde kesinlikle sabah kahvaltınız olan muzun ve suyun oda sıcaklığında olmasına dikkat etmeniz gerekir. Böyle yapıldığında daha hızlı yağ yakabiliyorsunuz.

Muz diyetinde kesinlikle alkol, süt ve süt ürünlerinin tüketilmesi yasaktır. Tüketilecek olan tek sıvı içecek oda sıcaklığında olan sudur. Muz diyeti düzgün ve dengeli bir şekilde uygulanması gereke ve bir haftayı kesinlikle geçmemesi gereken bir diyettir.  Ancak uzatıldığı takdirde de herhangi bir yan etkisi veya yan etkisi görülmemektedir. Muz diyetinde olmazsa olmazlardan bir tanesi de kesinlikle sporla yapılan egzersizlerdir. Muz diyetinde yapılacak sporun ve egzersizin mutlaka hiç aksatmadan yapılması şart.

Muz diyetinde dediğimiz gibi içilen suyun kesinlikle 2 litreden fazla ve oda sıcaklığında olan suyun tüketilmesi gerekir. Çünkü bu yöntem hem hazmının kolaylaşması hem de sizlerde meydana gelebilecek açlığın önüne geçmektedir.


Bu içeriğe tepkin nedir?

Gayet eğlenceli Gayet eğlenceli
0
Gayet eğlenceli
Biraz eğlenceli Biraz eğlenceli
0
Biraz eğlenceli
Azıcık eğlenceli Azıcık eğlenceli
0
Azıcık eğlenceli
Aşırı eğlenceli Aşırı eğlenceli
0
Aşırı eğlenceli
Çok eğlenceli Çok eğlenceli
0
Çok eğlenceli
Eğlenceli değil Eğlenceli değil
0
Eğlenceli değil

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇERİK TÜRÜNÜ SEÇ BAKALIM!
Test
Kişilik testi oluştur!
A/B Testi
Soru/Cevap testi oluştur!
Anket
Soru sor, değerlendir!
Entry
Yazı/Makale/Haber ekle!
Liste
Kendi listeni oluştur!
Açık Liste
Eklemeli liste oluştur!
Caps
Resimlere yazı ekle!
Video
Eğlenceli videolar ekle!
Ses - Müzik
Müzik veya Ses ekle!
Resim
Resim veya Gif ekle!

Arkadaşınla Paylaş!