Kadınlarda saç dökülmesine karşı nasıl önlem alınır? Saç dökülmesine ne iyi gelir?

Kadınların sıkça şikayet ettiği saç dökülmesine neler iyi gelir ve saç dökülmesine karşı nasıl önlem alır, işte önemli ipuçları!


Sıkça sorulan sorulardan sorulardandır. Saçlar bir bayanın en önemli aksesuarıdır. Güzel saçlara sahip olmak bir bayanın görünümü değiştirir. Her gün ne nasıl şekil versem diye düşündüğünüz saçların dökülmesi canınız sıkıcı bir hal alır.

Tararken ya da ellediğinizde ele gelen saçınızın dökülmesini önlemek için her şeyden önemlisi düzenli ve sağlıklı yiyecek yemeniz gerekir. Olmazsa olmaz olan balık, et, tavuk ve yumurta yemeye sıklıkla özen gösterin. Sağlıklı saç için mutlaka ayırt etmeden sebze yemeye devam edin. Saç köklerinin belli mineral ve vitaminlere ihtiyacı vardır.

Özellikle şu bitkileri de yemeye özen gösterin ki saç dökülmelerini azaltabilin; elma, arpa, kakao, yaban mersini, yeşil çay, kuşburnu… Bunları tükettiğinizde saçlarınızda ki farkı fark edeceksiniz. 150 ye yakın saç dökülmesi doğaldır. Fakat çok fazla döküldüğünde mutlaka bir dermatolojiye gitmelisiniz çünkü bunun altında başka şeyler yatıyor olabiliyor.

Demir eksikliğinden kaynaklı bir dökülme olabilir.  Bazı yağların saç dökülmesine çok iyi geldiği bilinir. Biberiye saç dökülmelerini önlemede başroldedir.  Biberiyeyi saç köklerinize uyguladığınızda saçınızın canlanmasına yardımcı olur ve saç dökülme sorunlarınızı en aza indirir.

Bir kabın içine 4 damla biberiye yağı, zeytinyağı ve badem yağını da katıp iyice karıştırın ve bu karışımı saçınızın köklerine masaj yaparak iyice sürün. Bir saat kadar saçınızda bekletin ve saçınızı saçınıza uygun şampuanla yıkayın.  Çörek otu yağı da saça iyi gelen yağlar arasındadır. Ama unutmayın ki öncelikle beslenmenize önem vermeniz gerekiyor hanımlar

Bu içeriğe tepkin nedir?

Gayet eğlenceli Gayet eğlenceli
0
Gayet eğlenceli
Biraz eğlenceli Biraz eğlenceli
0
Biraz eğlenceli
Azıcık eğlenceli Azıcık eğlenceli
0
Azıcık eğlenceli
Aşırı eğlenceli Aşırı eğlenceli
0
Aşırı eğlenceli
Çok eğlenceli Çok eğlenceli
0
Çok eğlenceli
Eğlenceli değil Eğlenceli değil
0
Eğlenceli değil

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇERİK TÜRÜNÜ SEÇ BAKALIM!
Test
Kişilik testi oluştur!
A/B Testi
Soru/Cevap testi oluştur!
Anket
Soru sor, değerlendir!
Entry
Yazı/Makale/Haber ekle!
Liste
Kendi listeni oluştur!
Açık Liste
Eklemeli liste oluştur!
Caps
Resimlere yazı ekle!
Video
Eğlenceli videolar ekle!
Ses - Müzik
Müzik veya Ses ekle!
Resim
Resim veya Gif ekle!

Arkadaşınla Paylaş!