Göbek yağı nasıl eritilir?

Uzun zamandır kilo vermek için spor salonuna gidiyorum ama göbeğimdeki yağlardan bir türlü kurtulamıyorum diyenleri duyar gibiyiz. Peki ya göbek yağı nasıl eritilir?


En zor eriyen bölgeler basen ve göbek kısmıdır. Ne kadar egzersiz yapsak da buradaki yağlardan hemen kurtulamayız. Eğer göbek yağlarından kurtulmak istiyorsak sporun yanında beslenmemizi de düzenlememiz gerekiyor. İstediğimiz kadar egzersiz yapalım,  egzersiz sonrasında tatlıları mideye götürüyorsak boşa kürek sallıyoruz demektir. İlk önce göbek yağını eritmek için yapabileceğimiz egzersizlerden bahsedelim.

Sırt üstü uzanalım. Ayaklarımızı dizden kıvıralım. Daha sonra bacaklarımıza doğru kalkıp geri yatalım. Bu bildiğimiz mekik hareketidir. Mekik hareketi göbek yağlarını yakmada çok etkilidir. Mekik hareketini 15 kere iki set halinde yapabilirsiniz. Bu egzersizleri yapmadan önce biraz ısınma hareketleri yapılır. Karnınızda yanma hissi oluyorsa doğru yoldasınız demektir. Göbeğimizin yan kısımlarında yağlanma daha fazladır. Bu yağları eritmek için de bir hareket vardır. Yine mekik hareketi yapıyoruz ama kalkarken bir sağ ayağımıza doğru kalkıyoruz,  bir sol ayağımıza doğru kalkıyoruz. Bu hareketle sağ ve sol yanımızdaki yağları eritiyoruz. Sırt üstü dümdüz yatın. Ayaklarınızı birleştirin ve ayaklarınızı kırmadan yukarı doğru kaldırın. Karnınızın yandığını hissedeceksiniz. Bu bölgedeki yağları eritmenin en etkili yollarından biri bu harekettir. Bu egzersizleri her gün yapmalıyız. Birkaç gün yapıp bırakmanın hiçbir faydası olmayacaktır.

Göbek yağlarını eritmek için yediğimiz gıdalara da dikkat etmeliyiz. Bol bol su içmek metabolizmanızın düzgün çalışmasına yardımcı olacaktır. Yeşil çay, ada çayı gibi yağ yakmaya yararlı çaylar içilebilir. Tatbiki bitki çayları günde 2 fincandan fazla içilmemelidir.


Bu içeriğe tepkin nedir?

Gayet eğlenceli Gayet eğlenceli
0
Gayet eğlenceli
Biraz eğlenceli Biraz eğlenceli
0
Biraz eğlenceli
Azıcık eğlenceli Azıcık eğlenceli
0
Azıcık eğlenceli
Aşırı eğlenceli Aşırı eğlenceli
0
Aşırı eğlenceli
Çok eğlenceli Çok eğlenceli
0
Çok eğlenceli
Eğlenceli değil Eğlenceli değil
0
Eğlenceli değil

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇERİK TÜRÜNÜ SEÇ BAKALIM!
Test
Kişilik testi oluştur!
A/B Testi
Soru/Cevap testi oluştur!
Anket
Soru sor, değerlendir!
Entry
Yazı/Makale/Haber ekle!
Liste
Kendi listeni oluştur!
Açık Liste
Eklemeli liste oluştur!
Caps
Resimlere yazı ekle!
Video
Eğlenceli videolar ekle!
Ses - Müzik
Müzik veya Ses ekle!
Resim
Resim veya Gif ekle!

Arkadaşınla Paylaş!