Bebeklerde uyku problemi

Yeni doğmuş bir bebek uzun süreli uykusuz kalmaz ve uyku problemleri yaşamaz. Geceleri uyanması gayet normal olup, tekrar uykuya daldığın da onu kimse uyandıramaz.


Fakat bu durum ilerleyen dönemler de değişkenlik gösterebilir.Uyku problemi yaşayan bebekler de 6. Ayından sonra gece beslenmelerini azaltmalısınız. Bebeğinizi emerek değil kendi kendine uyumayı öğretmelisiniz.

Beslenmesini yaptıktan sonra yatağa yatırarak onun yanından gitmeli ve bebeğinizi yalnız bırakmalısınız. Bebeğiniz eğer geceleri sık sık uyanıyor ve ağlıyor ise onun yanına giderek sırtını sıvazlamalı ve uykuya daldıkta 

n sonra da bir süre sırtını sıvazlayarak beklemelisiniz. Daha sonra rahat bir şekil de sizlerde uyuyabilirsiniz. Fakat bu yöntem işe yaramadıysa hem sırtını sıvazlayarak hem de sesinizi ona duyurarak onu uyutmalısınız.

Bebekler için uyku düzenlerinde ki düzensizlik ise 1 aylık bebek 1 saat, 7 aylık bebek ise 3 saat uyanık kalabilir. Daha fazla uyanık kaldıkların da ağlamalarının sebebi ise vücudun yorularak kortizol isimli stres hormonunu salgılamasındandır. Bu hormonun salgılanması üzerine bebek hem yorgun olur hem de uykuya geçişte oldukça zorlanarak sizleri de yorar. Bu nedenle bebeğinize düzenli uyku sağlamalısınız.


Bu içeriğe tepkin nedir?

Gayet eğlenceli Gayet eğlenceli
0
Gayet eğlenceli
Biraz eğlenceli Biraz eğlenceli
0
Biraz eğlenceli
Azıcık eğlenceli Azıcık eğlenceli
0
Azıcık eğlenceli
Aşırı eğlenceli Aşırı eğlenceli
0
Aşırı eğlenceli
Çok eğlenceli Çok eğlenceli
0
Çok eğlenceli
Eğlenceli değil Eğlenceli değil
0
Eğlenceli değil

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇERİK TÜRÜNÜ SEÇ BAKALIM!
Test
Kişilik testi oluştur!
A/B Testi
Soru/Cevap testi oluştur!
Anket
Soru sor, değerlendir!
Entry
Yazı/Makale/Haber ekle!
Liste
Kendi listeni oluştur!
Açık Liste
Eklemeli liste oluştur!
Caps
Resimlere yazı ekle!
Video
Eğlenceli videolar ekle!
Ses - Müzik
Müzik veya Ses ekle!
Resim
Resim veya Gif ekle!

Arkadaşınla Paylaş!