Badem yağı ile saç bakımı

Saç bakımı kadınların ya da uzun saç seven erkeklerin üzerinde önemle durduğu konulardan biridir. Çünkü saçları bakımsız olunca kişiler kendilerini kötü hissederler.


Saç bakımı için piyasada çeşitli kozmetik ürünler olduğu gibi bir de tamamen doğal yağlar vardır. Doğal yağlardan en bilineni badem yağıdır. Badem yağı içeriğindeki E vitamini ile saçları besler ve yıpranmalara karşı korur.

Badem yağı saçınızı besler daha sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlar. Peki, badem yağı ile saç bakımını nasıl yaparız? Öncelikle aldığınız badem yağını saçınıza iyice sürün ve bir iki saat beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Badem yağı saçınızdayken nemli havlu ile saçınızı sararsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz. Ayrıca badem yağı kırılan saç uçlarına da uygulandığında kırıkları onarır ve daha sağlıklı uzamasını sağlar. Belirli aralıklarla saçınıza badem yağını uyguladığınızda saçınızın canlandığını göreceksiniz.

Badem yağı yukarıda anlatıldığı gibi tek olarak kullanılacağı gibi maske yapılarak da kullanılabilir. Mesela bir kaşık badem yağı ile bir adet muzu kullanarak bir maske hazırlayalım. Muzu ezip püre haline getirin ve badem yağını üzerine ilave edin. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra saçınıza sürün ve otuz dakika kadar bekletin. Süre dolunca saçınızı şampuanlayarak durulayın.

Başka bir maskemiz de badem yağı ve vanilya ile hazırlanmaktadır. Bu maske için bir kaşık badem yağı ile bir kaşık vanilyayı karıştırıyoruz ve saçımızı bölümlere ayırıp saçımıza sürüyoruz. Bu tarifi ıslak saça da sürebilirsiniz. Maskeyi saçınıza sürdükten sonra hafif hareketlerle saç diplerinize masaj yapın ve saçınızı bir havlu ile kapatın. Maskeyi saçınızda bekletme süreniz yarım saattir. Süre bitince saçınızı şampuanlayın ve durulayın. Badem yağı saçınızı besleyecek ve canlandıracaktır. Maskeler haftada iki kere kullanıma uygundur.


Bu içeriğe tepkin nedir?

Gayet eğlenceli Gayet eğlenceli
0
Gayet eğlenceli
Biraz eğlenceli Biraz eğlenceli
0
Biraz eğlenceli
Azıcık eğlenceli Azıcık eğlenceli
0
Azıcık eğlenceli
Aşırı eğlenceli Aşırı eğlenceli
0
Aşırı eğlenceli
Çok eğlenceli Çok eğlenceli
0
Çok eğlenceli
Eğlenceli değil Eğlenceli değil
0
Eğlenceli değil

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İÇERİK TÜRÜNÜ SEÇ BAKALIM!
Test
Kişilik testi oluştur!
A/B Testi
Soru/Cevap testi oluştur!
Anket
Soru sor, değerlendir!
Entry
Yazı/Makale/Haber ekle!
Liste
Kendi listeni oluştur!
Açık Liste
Eklemeli liste oluştur!
Caps
Resimlere yazı ekle!
Video
Eğlenceli videolar ekle!
Ses - Müzik
Müzik veya Ses ekle!
Resim
Resim veya Gif ekle!

Arkadaşınla Paylaş!